Kamila Ossowska

Polska

Urodzona w 1990r. w Chojnicach, na Pomorzu Polski. Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Naukę malarstwa i rysunku pobierała w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego.
Sposobem wypowiedzi w jej twórczości jest rysunek oraz malarstwo.
Twórczość dominuje wokół sztuki figuratywnej, wyszczególniając postać kobiecą, ale artystka tworzy pod wpływem różnorodnych kierunków. Działając w duchu impresjonizmu, jest bardziej skoncentrowana na emocjonalnej sile obrazów. 

Twórczość mocno zabarwiona erotyzmem, emanuje kobiecą zmysłowością i świadomie wymierzoną prowokacją. Budowanie obrazu przy pomocy światła oraz wrażliwość przedstawiana sytuacji- tworzy nieobojętny nastrój i pokazuje emocjonalne bogactwo jej prac. Kontemplowanie kobiecego aktu wykracza jednak poza to, co kojarzy się tylko z erotyką. Artystka stosując różne środki wyrazu m.in. łącząc abstrakcjonizm i figurację w warstwowych, malarskich kompozycjach, kieruje się ku kobiecemu wnętrzu. Widocznie rozbita i niedopowiedziana rozmyta forma, otwiera nieograniczone pole do indywidualnych interpretacji i smakowania tej sztuki na swój własny sposób. 

Jej prace wystawiane były na różnych wystawach zbiorowych w Polsce, a ostatnio także we Francji.

Prace autorki

1